DJ İpek – Felekten Soundz – 09 Mart 2016


ipek

DJ İpek – Felekten Soundz

DJ İpek İpekçioğlu Türkçe disko ve funk editleriyle, roman havasından dub remixlere, balkan folktan minimal-tech’e, Kürtçe halaydan elektronik müziğe, oyun havalarından teknoya, misket havasından Miss Kittin’e ve Türkçe tangolardan break beats’e uzanan eklektik seçkisi ve Orta Asya, Balkan ülkelerinin folklorik, popüler ve elektronik müziklerinden oluşan ‘’Felekten Soundz’’ DJ setiyle sizleri 9 Mart’ta Indigo ortamına davet ediyor

Uluslararası üne ve sayısız ödüle sahip DJ Ipek Ipekçioglu ‘’Eklektik BerlinIstan’’ olarak adlandırdığı stili ile farklı geleneksel müzik türlerini, türküleri, oyun havalarını, break beat, electro, house, Alafranga, Berlin minimal-techno, drumn Bass gibi elektronik müzik türleriyle harmanlayıp, Türkiye ve dünya müziğine farklı bir bakış açısı sunuyor.

Sınırları zorlamasıyla tanınan DJ İpek, Londra’da “World Music Dj Competition’’de birinci oldu ve İsveç’in QX magazini tarafından -Hippest European DJ- olarak seçildi. Avrupa’nın müzik eleştirmenleri tarafından İpek İpekçioğlu  “MC of Transcultural Understanding” olarak nitelendirilmektedir.

DJ Ipek Ipekcioglu, Trikont’dan çıkan yine bol ödüllü Beyond Istanbul CD serisisinin yayıncısıdır . Ballhaus Naunynstraße’de yer alan Beyond Istanbul konserlerinin kuratörü olarak ve MyFest etkinlikleriyle Berlin kültür hayatına zenginlik katmaktadır. Parçaları ve Remixleri DDR, Trikont ve Doublemoon gibi plak şirketlerinde yayınlanmıştır. Kendisi Istanbul’da Babylon, Garaj Istanbul, Borusan Sanat Evi gibi mekanlarda ve Onur Yürüyüşü’nde daha önce sahne almıştır.

DJ İpek – Felekten Soundz
Mekan : Indigo , İstanbul
Tarih :  09 Mart 2016
Saat : 21:00

Bilet Satış Linki : http://www.biletix.com/etkinlik/TKBT1/TURKIYE/tr

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir